ASTM A312 TP316/316L dvojitá-certifikovaná rúra z nehrdzavejúcej ocele
Apr 10, 2026
Zanechajte správu
Čo sú duálne{2}}certifikované rúry z nehrdzavejúcej ocele TP316/316L?
TP316/316L duálne certifikované nerezové oceľové rúry{2}} vyhovujú normám ASTM A312/ASME SA312 a súčasne spĺňajú požiadavky oboch tried TP316 a TP316L. Obsah uhlíka je stabilne kontrolovaný v rámci menej alebo rovných 0,035 % – 0,08 %, s 16,0 – 18,0 % chrómu, 10,0 – 14,0 % niklu a 2,00 – 3,00 % molybdénu. Pevnosť v ťahu dosahuje Väčšiu alebo rovnú 485 MPa (TP316L) / Väčšiu alebo rovnú 515 MPa (TP316) a hodnota PREN je väčšia alebo rovná 32. Tieto rúry kombinujú vlastnosti oboch tried, prechádzajú prísnym testovaním a sú dodávané so smerodajnými certifikáciami.
Poskytujeme duálne certifikované rúry z nehrdzavejúcej ocele TP316/316L-, ktoré sú plne v súlade s normami ASTM A312/ASME SA312 a sú k dispozícii v bezšvových typoch aj v typoch so zváraným rovným švom. Špecifikácie pokrývajú vonkajšie priemery od 1/8 palca (3,18 mm) do 48 palcov (1219 mm), s hrúbkou steny v rozsahu od SCH 5S po SCH 160 a XXS série. Možnosti dĺžky zahŕňajú náhodné dĺžky 4–12 m, jednoduché náhodné dĺžky 15–24 stôp alebo prispôsobené dĺžky na požiadanie. Povrchové úpravy zahŕňajú morenie a pasiváciu, lesklé žíhanie a mechanické leštenie. Podporujeme aj prispôsobenie pre špeciálne požiadavky, ako sú ultra-tenké steny (menej alebo rovné 0,3 mm) a veľké priemery (väčšie alebo rovné φ610 mm).


Každá séria sa podrobuje hydrostatickému testovaniu pri 1,5-násobku projektovaného tlaku spolu s nedeštruktívnym testovaním pomocou vírivých prúdov a ultrazvukom-. Rozmerové tolerancie sú prísne kontrolované v rozmedzí ±1% pre vonkajší priemer a ±10% pre hrúbku steny. Všetky produkty sú dodávané s EN 10204 3.1 Mill Test Certificates (MTC) spolu s inšpekčnými správami tretích-stran od TÜV a SGS. Dostupné sú aj voliteľné certifikácie od klasifikačných spoločností, ako sú ABS, BV a DNV-GL, čo výrazne zlepšuje efektivitu obstarávania a znižuje náklady na výber materiálu.

Špecifikácia potrubia z nehrdzavejúcej ocele ASTM A312 TP316/316L
|
Položka |
Špecifikácia |
| Materiálové stupne | ASTM A312 / ASME SA312 TP316 a TP316L |
| Označenie UNS | S31600 (316) / S31603 (316L) |
| EN Ekvivalent | 1.4401 / 1.4404 |
| Typ | Bezšvíkové (SMLS) alebo zvárané (ERW, EFW) |
| Spoločné plány | SCH 10S, 40S, 80S, 160, XXS |
Chemické zloženie potrubia z nehrdzavejúcej ocele 316/316L
| stupňa | C | Mn | Si | P | S | Cr | Mo | Ni | N | |
| 316 | Min | - | - | - | 0 | - | 16.0 | 2.00 | 10.0 | - |
| Max | 0.08 | 2.0 | 0.75 | 0.045 | 0.03 | 18.0 | 3.00 | 14.0 | 0.10 | |
| 316L | Min | - | - | - | - | - | 16.0 | 2.00 | 10.0 | - |
| Max | 0.03 | 2.0 | 0.75 | 0.045 | 0.03 | 18.0 | 3.00 | 14.0 | 0.10 |
Mechanické vlastnosti rúr ASTM A312 TP 316/316L
| stupňa | Pevnosť v ťahu (MPa) min |
Medza klzu 0,2% dôkaz (MPa) min |
Predlžovať (% v 50 mm) min |
Tvrdosť | |
| Rockwell B (HR B) max | Brinell (HB) max | ||||
| 316 | 515 | 205 | 40 | 95 | 217 |
| 316L | 485 | 170 | 40 | 95 | 217 |
ASTM A312 TP316L Rozmery potrubia
| NPS (palce) | DN (mm) | Vonkajší priemer (OD) | Sch 5S (stena) | Sch 10S (stena) | Sch 40S (stena) | Sch 80S (stena) |
| 1/8 | 6 | 10.3 | - | 1.24 | 1.73 | 2.41 |
| 1/4 | 8 | 13.7 | 1.24 | 1.65 | 2.24 | 3.02 |
| 3/8 | 10 | 17.1 | 1.24 | 1.65 | 2.31 | 3.20 |
| 1/2 | 15 | 21.3 | 1.65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 |
| 3/4 | 20 | 26.7 | 1.65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 |
| 1 | 25 | 33.4 | 1.65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 |
| 1-1/4 | 32 | 42.2 | 1.65 | 2.77 | 3.56 | 4.85 |
| 1-1/2 | 40 | 48.3 | 1.65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 |
| 2 | 50 | 60.3 | 1.65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 |
| 2-1/2 | 65 | 73.0 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 |
| 3 | 80 | 88.9 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 |
| 4 | 100 | 114.3 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 |
| 6 | 150 | 168.3 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10.97 |
| 8 | 200 | 219.1 | 2.77 | 3.76 | 8.18 | 12.70 |
| 10 | 250 | 273.0 | 3.40 | 4.19 | 9.27 | 12.70* |
| 12 | 300 | 323.8 | 3.96 | 4.57 | 9.53 | 12.70* |
Tolerancie potrubia ASTM A312
| Funkcia | Rozsah NPS | Tolerancia |
| Vonkajší priemer (OD) | 1/8" až 1-1/2" | ± 0,4 mm |
| 1-1/2" až 4" | ± 0,8 mm | |
| 4" až 8" | + 1.6 mm / - 0.8 mm | |
| Hrúbka steny | Všetky veľkosti | - 12.5 % (Pozitívna tolerancia je obmedzená toleranciou hmotnosti) |
| Hmotnosť | Všetky veľkosti | + 10 % / - 3.5 % (hromadná objednávka) |
Rúrka z nehrdzavejúcej ocele 316 vs. 316L: obsah uhlíka
Primárny rozdiel medzi rúrou z nehrdzavejúcej ocele 316 a 316L je v tom, že 316L má nižší obsah uhlíka, maximálne 0,03%, v porovnaní s maximom 316 0,08%. Tento „nízky“ uhlíkový vzorec (“L”) znižuje zrážanie karbidu chrómu počas zvárania, zlepšuje odolnosť zváraných rúr proti korózii a zabraňuje senzibilizácii.
Aplikácie
Ropa a plyn: Podmorské rozvody, potrubia a pobrežné plošiny.
Chemické spracovanie: Zariadenia na manipuláciu s organickými a anorganickými kyselinami.
Farmaceutický priemysel: Potrubné-priestorové a sanitárne systémy.
Námorné: armatúry, výmenníky tepla a pobrežná infraštruktúra.
Potraviny a nápoje: Spracovanie potravín s vysokým-chloridom (napr. sójová omáčka, soľanky).
Ak máte špecifické{0}}požiadavky projektu na rúrky z nehrdzavejúcej ocele 316L, pozývame vás na zadanie objednávky. GNEE udržiava značný inventár našich najpredávanejších-produktov, z ktorých si môžete vybrať. K dispozícii v bezšvíkových aj zváraných formách, naše produkty je možné prispôsobiť vašim špecifikáciám. Ak chcete získať podrobné údaje o chemickom zložení alebo požiadať o bezplatné vzorky, okamžite kontaktujte našu továreň. Ponúkame konkurencieschopné ceny a výnimočné služby.
Naše výrobky sú balené pomocou vodotesných papierových a oceľových pások, ktoré dodržiavajú štandardné požiadavky na exportné balenie pre námornú dopravu a sú vhodné pre rôzne spôsoby prepravy; alternatívne môže byť balenie prispôsobené podľa špecifikácií klienta.
Balenie
Štandardné exportné balenie platní z nehrdzavejúcej ocele
1. Leštená povrchová úprava; 2. Balené balenie;


Zaslať požiadavku






